Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACY-PRACOWNIK SOCJALNY

Utworzono dnia 03.03.2023

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO PRACY

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej informuje o naborze kandydatów na stanowisko: pracownik socjalny.

1. Nazwa i adres jednostki:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Kamionka Wielka 253

2. Określenie stanowiska:

Pracownik socjalny

3. Rodzaj zatrudnienia:

Umowa o pracę w wymiarze ½ etatu

4. Przewidywany termin zatrudnienia:

Od dnia 1.04.2023

5. Kwalifikacje do wykonywania zawodu pracownika socjalnego określa art. 116 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej

Zgodnie z ww. artykułem pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:

1) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych,

2) ukończyła studia wyższe na kierunku praca socjalna,

3) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.

6. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

1. Pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudniej sytuacji życiowej poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacyjne pozarządowe oraz wspieranie w uzyskiwaniu pomocy.

2. Pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin i środowisk społecznych.

3. Współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia.

4. Praca socjalna oraz zawieranie kontraktów socjalnych z Klientami (dokumentowanie).

5. Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych i prowadzenie niezbędne dokumentacji wymaganej do przyznania świadczeń pomocy społecznej.

6. Obsługa programu TT – POMOC.

7. Pisanie projektów decyzji administracyjnych dotyczących przyznanych świadczeń z pomocy społecznej oraz decyzji odmownych, zmieniających, uchylających.

8. Wydawanie Klientom Ośrodka decyzji administracyjnych.

9. Przygotowywanie list wypłat Klientom na podstawie przyznanych decyzji administracyjnych.

10. Prowadzenie rejestru spraw zgodnie z przyjętą w Ośrodku Instrukcją Kancelaryjną.

11. Praca w środowisku.

12. Praca biurowa z obsługą komputera.

13. Wykonywanie innych czynności z polecenia Dyrektora GOPS

7. Wymagane dokumenty:

1. CV; List motywacyjny.

2. Kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz przebieg pracy zawodowej.

3. Oświadczenie o niekaralności.

4. Oświadczenie o stanie zdrowia pozwalające na wykonywanie pracy na stanowisku pracownika socjalnego.

5. Oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o posiadaniu pełni praw publicznych;

6. Oświadczenie o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwo skarbowe;

7. Wypełniony kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 1 do niniejszego ogłoszenia o naborze.

8. Podpisane Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych.

8.Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać:

w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej

pocztą na adres Ośrodka, w zamkniętej kopercie opatrzonej imieniem i nazwiskiem oraz adresem do korespondencji i numerem telefonu kandydata z dopiskiem: „Nabór na stanowisko pracownika socjalnego”.

e-mailem (skany dokumentów) na adres osrodek@kamionkaw.naszops.pl (z obowiązkiem dostarczenia oryginałów dokumentów na rozmowę kwalifikacyjną),

Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną telefonicznie powiadomieni o terminie rozmowy kwalifikacyjnej.

Informacje dodatkowe:

1. Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamionce Wielkiej zastrzega sobie prawo odwołania naboru w całości lub części, przedłużenia terminu składania ofert pracy.

2. Zakwalifikowani Kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie rozmowy kwalifikacyjnej. Brak odpowiedzi jest równoznaczny z rezygnacją z dalszego udziału w postępowaniu rekrutacyjnym.

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny